четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 111
home Кошарка

(ВИДЕО) Лос Анџелес во траор, навивачи се собираат пред Стејплс центарот

(ВИДЕО) Лос Анџелес во траор, навивачи се собираат пред Стејплс центарот

Спортскиот свет е потресен од трагедијата во која животот го загуби Коби Брајант. Можеби најзасегнати се навивачите на Лос Анџелес Лејкерс кои полни две децении го гледаа во живот еден од најдобрите на сите времиња.

Поради тоа, тие веќе почнаа да се собираат пред Стејплс центарот, арената во која Лејкерс ги играат своите натпревари. Никој од нив не може да верува дека Црната мамба повеќе ја нема.

Коронавирус