сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Кошарка

ВИДЕО: Кошаркарски натпревар прекинат во Израел, по алармот за ракетен напад играчите легнаа на паркетот

ВИДЕО: Кошаркарски натпревар прекинат во Израел, по алармот за ракетен напад играчите легнаа на паркетот

Натпревар од израелската Втора кошаркарска лига бил прекинат во последната четвртина откако бил активиран алармот за опасност од ракетен напад.

Сирените се огласиле во Тел Авив по ракетирањето на Ерусалим.

Голем дел од кошаркарите веднаш легнале на паркетот, додека присутните гледачи и останатите играчи го напуштиле теренот барајќи засолниште на друго место.

Коронавирус