сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 80
home Кошарка

ВИДЕО: Кошаркарот на Мајами го доби најубавиот новогодишен подарок

ВИДЕО: Кошаркарот на Мајами го доби најубавиот новогодишен подарок

Кошаркарот на Мајами, Крис Силва доби вистинско изненадување од НБА лигата и комесарот Адам Силвер кои за Божиќ се одлучија да му го „сервираат“ најубавиот подарок.

Габонецот Силва се преселил во САД за да започне школување, и од тогаш само еднаш ја видел својата мајка. Единствениот пат во 2016 година во вкупно седум години. Знаејќи го тоа од НБА организирале доаѓање на неговата мајка во САД. Па по завршување на еден тренинг на Мајами, Крис Силва кога ја здогледал мајка му не можел да верува… Повеќе од емотивното видео на Силва веќе е вистински хит по интернет-светот…

Коронавирус