петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 102
home Кошарка

ВИДЕО: Коментаторите повторно полудеа – ДОНЧИЌ постигна ТРОЈКА на 0,6 секунди до крајот!

ВИДЕО: Коментаторите повторно полудеа – ДОНЧИЌ постигна ТРОЈКА на 0,6 секунди до крајот!

Портланд Треил Блејзерс и Далас Маверикс синоќа одиграа еден од најинтересните натпревари, а повторно во центарот на вниманието беше – Лука Дончиќ.

Словенецот уште еднаш ја покажа својата класа и на 0,6 секунди до крајот погоди тројка, со која обезбеди дополнителни пет минути за тимот на Далас Маверикс, но по негова несреќа, на крајот неговиот тим беше поразен.

Погледнете ја лудата тројка на Лука Дончиќ, која донесе ново одушевување меѓу коментаторите и кошаркарските фанови насекаде низ светот: