сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

ВИДЕО: Коментатор запеа босански хит по тројката на Луис Скола

ВИДЕО: Коментатор запеа босански хит по тројката на Луис Скола

Светот на кошарката му се поклонува на 39-годишниот Луис Скола кој одигра уште една одушевувачка партија за својата репрезентација. Една негова троја ја потврди победата на „гаучосите“ над Франција, а коментаторот на „Спортклуб“ запеа босански хит од Халид Бешлиќ и го заклучи победникот.

  • Коментаторот запеа по тројката на Луис Скока: 

В недела во 14:00 часот Аргентина ќе игра за светската титула со селекцијата на Шпанија.

 

 

Коронавирус