сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 79
home Кошарка

ВИДЕО: Коби Брајант пресреќен, го запозна Лука Дончиќ

ВИДЕО: Коби Брајант пресреќен, го запозна Лука Дончиќ

Далас загуби ноќеска од Лејкерс, Дончиќ овој пат беше послаб со 19 поени, 4 скока и 7 асистенции, а интересен момент се случи кога изведуваше аут. Човекот кој седел позади него му се обратил на словенечки јазик, па Лука му пушти рака.

Коронавирус