четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

ВИДЕО: Како Ленард беше „нокаутиран“ од Ибака, заврши со крв на паркетот

ВИДЕО: Како Ленард беше „нокаутиран“ од Ибака, заврши со крв на паркетот

Клиперс запишаа втора победа во вториот меч во НБА беа подобри од Денвер со121-108, натпреварот меч ќе биде запаметен по нокаутот на Каваи Ленард, кој неколку минути лежеше на паркетот.

Серж Ибака со лакт го нокаутира Ленард , дуел во скок игра, прекинот траеше неколку минути, но за среќа не дојде до сериозна повреда.

Qatar 2022