петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 178
home Кошарка

(ВИДЕО) Јокиќ почна со дабл-дабл, Денвер му се одмазди на Феникс

(ВИДЕО) Јокиќ почна со дабл-дабл, Денвер му се одмазди на Феникс

Најдобриот играч од минатата сезона Никола Јокиќ одлично ја почна и новата натпреварвачка кампања во која ќе се обиде да го однесе својот тим екор понапред.

Денвер гостуваше кај Феникс од кого во минатиот плеј-оф беше елиминиран со 0-4 и успеа делумно да му се одмазди за тој дебакл.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.