четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 65
home Кошарка

ВИДЕО: Јокиќ го имитира Леброн: Како Џејмс го поднесе тоа?

ВИДЕО: Јокиќ го имитира Леброн: Како Џејмс го поднесе тоа?

Кошаркарите кои ќе настапат на годинашниот Ол-стар го направија својот последен тренинг пред спектаклот во Чикаго.

Особено беше интересно да се води што се случуваше меѓу Никола Јокиќ и Леброн Џesејмс, кој ќе настапува на истиот тим.

Српскиот кошаркар, во присуство на Леброн, се пошегува токму на сметка на својот капитен, така што го имитираше Џејмс кога шутира.

Sвездата на ЛА Лејкерс го проследе тоа со достоинство. Американецот ја разбра шегата на Јокиќ и се смееше на сè.

Инаку, Џејмс ги избра Ентони Дејвис, Лука Дончиќ, Џејмс Харден, Кави Леонард за свој почетен состав. Покрај Јокиќ, се најдоа и Дамјан Лилард, Бен Симонс, Jејсон Татум, Крис Пол, Расел Вестбрук, Домантас Сабонис

Коронавирус