четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 51
home Кошарка

ВИДЕО: Дончиќ не запира нов рекорд за Словенецот кој го надмина Леброн Џејмс

ВИДЕО: Дончиќ не запира нов рекорд за Словенецот кој го надмина Леброн Џејмс

Лука Дончиќ има неверојатен старт на сезоната во НБА, продолжува да блеска со нови рекорди во најсилната кошаркарска лига во светот.

Словенецот запиша трипл-дабл против Њујорк но неговиот тим беше поразен 102-106. Дончиќ мечот го заврши со 38 поени, 14 скокови и 10 асистенции, тој го сруши рекордот на Леброн Џејмс со најмногу трипл-дабл оставрувања (има четири сезонава) со над 30 поени по натпревар пред да наполни 21 година.

извор: dribling.mk

Коронавирус