среда, 12. август 2020. Вести денес: 164
home Кошарка

ВИДЕО: Дончиќ не запира, 41 поен против Детроит со „трипл-дабл“ учинок

ВИДЕО: Дончиќ не запира, 41 поен против Детроит со „трипл-дабл“ учинок
NBA Global Games - Dallas Mavericks v Detroit Pistons - Arena Ciudad de Mexico, Mexico City, Mexico - December 12, 2019 Dallas Mavericks' Luka Doncic in action REUTERS/Edgard Garrido

Лука Дончиќ постигна уште еден неверојатен натпревар, постигна 41 поен во победата на Далас против Детроит во Мексико Сити.

Словенецот запиша нов „трипл-дабл“ со 41 поен, 12 скока и 11 асистенции, вкупно 16. ваков учинок на Дончиќ во кариерата и осми сезонава.

Дончиќ е на пат да го подобри личниот рекорд во „трипл-дабл“ сегментот, лани оставри осум во сезоната а досега има исто толку вакви остварувања, со сигурнот ќе го подобри овој ефект.

Коронавирус