понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Ситуацијата со српскиот репрезентативен центар Огнен Кузмиќ по тешката сообраќајна несреќа во Бања Лука утрово не е нималку наивна.

Кузмиќ кој беше во клиничкиот центар во Бања Лука поради сериозноста на повредите и во трка со времето, итно со хеликоптер Ургентниот центар во Белград.

Сообраќајната несреќа се случила утрово кога Кузмиќ со своето порше во кое бил и негов пријател се судрил со автомобил БМВ во кое биле двајца жители на Приедор.

Првичните информации велат дека Кузмиќ е во кома, има скршена долна и горна вилица и други повреди на главата.

Коронавирус