четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

ВИДЕО: Богдановиќ со потег за телевизиските шпици

ВИДЕО: Богдановиќ со потег за телевизиските шпици

Претсезонските натпревари во НБА-лига започнаа, а Сакраменто Кингс и Индијана одиграа неверојатен натпревар, кој беше решен по продолжение, Пејсерси славеа со 132-131.

Во центарот на вниманието беше најдобриот стрелец од Светското првенство,  Богдан Богдановиќ. Српскиот репрезентативец го имаше потегот на мечот, „продаде“ стара финта, маестрална асистенција зад грб и ја потврди одличната форма во која игра. Оваа сезона Богдановиќ и Сакраменто се сметаат за сериозни кандидати за плејофот во кој немаат играно од сезоната 2003/04.

Извор: drigling.mk

 

Коронавирус