сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 62
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Кошарка

ВИДЕО: Би-Би-Си ги збесна гледачите, пуштени снимки од Леброн Џејмс за несреќата на Коби Брајант

ВИДЕО: Би-Би-Си ги збесна гледачите, пуштени снимки од Леброн Џејмс за несреќата на Коби Брајант

Би-Би-Си ги разлути гледачите вчера при известувањето за загинувањето на кошаркарот Коби Барајант.

Како што јавуваат медиумите, првичната вест на телевизијата за смртта на Коби била по грешка инсертирана со видео снимки од Леброн Џејмс.

Брајант загина вчера во хеликоптерска несреќа. Животот го загуби и неговата 13 годишна ќерка Џиана и уште 7 лица вклучително и пилотот. Надлежните органи се уште ја истражуваат несреќата.

Коронавирус