среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 86
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Кошарка

Вестерман повторно во Жалгирис

Вестерман повторно во Жалгирис

Францускиот кошаркар Лео Вестерман по една сезона помината во ЦСКА Москва се врати во Жалгирис, објави литванскиот шампион.

26-годишниот плејмејкер потпиша договор на една плус една сезона.

Минатата сезона во дресот на рускиот првак, Вестерман во Евролигата имаше просек од 4,6 поени, 1,9 асистенции и 1,7 скока по натпревар.

Во својата кариера има играно и за Партизан, Лимож, АСВЕЛ. Со француската репрезентација го освои бронзениот медал на Европското првенство во 2015 година. (МИА)

Коронавирус