понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 137
home Кошарка

Вестбрук веќе следниот викенд може да биде во составот на Хјустон

Вестбрук веќе следниот викенд може да биде во составот на Хјустон

Плејмејкерот на Хјустон рокетс, Расел Вестбрук може да се врати на теренот претстојниот викенд.

Оваа информација во јавноста ја изнесе инсајдерот Шемс Чаранија.

За в сабота е закажан третиот натпревар од првата рунда во НБА плејофот меѓу Хјустон и Оклахома.

Вестбрук закрепнува од повреда на бутниот мускул. (МИА)