сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 67
home Кошарка

Василије Мициќ пред трансфер во Реал Мадрид

Василије Мициќ пред трансфер во Реал Мадрид

Шпанскиот кошаркарски гигант Реал Мадрид го продолжи договорот со својот тренер Пабло Ласо на дополнителни две години.

Речиси сигурно е дека Томас Ертел ќе стане „крал“, а управата на оваа екипа нема да застане тука и ќе тргне по потписот на српскиот кошаркар Василије Мициќ.

Договорот на Србинот со турската екипа завршува оваа лето, па можно е тој да ја промени играчката средина по две години во Истанбул.

Според информации српскиот играч ќе добие годишна плата од 2,5 милиони евра.

 

Коронавирус