петок, 7. мај 2021. Вести денес: 165
home Кошарка

Вајли и Димитријевиќ во топ потезите за оваа коло во шпанската Ендеса (ВИДЕО)

Вајли и Димитријевиќ во топ потезите за оваа коло во шпанската Ендеса (ВИДЕО)

Ненад Димитријевиќ продолжува да воодушевува со потези речиси секое коло во дресот на неговиот Хувентуд, а овојпат неговата блокада му донесе место во топ потезите на шпанската Ендеса лига за ова редовно коло.

Исто така му се приклучи и репрезентативниот колега Џејкоб Вајли кој имаше атрактивно забивавање кое се најде на листата на потези кои се прогласени за најдобри.

Коронавирус