сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Уште една блескава вечер на Јокиќ во НБА лигата

Уште една блескава вечер на Јокиќ во НБА лигата

Кошаркарите на Денвер, предводени од Никола Јокиќ, се вратија од негатива од 14 поени во финишот на мечот против Њу Орлеанс и триумфираа со 113:108.

Српскиот кошаркар за 41 минута на паркетот постигна 37 поени, од кои седум во завршните три минути.

За Јокиќ ова беше 16 натпревар сезонава во НБА лигата со ефект од над 30 поен

Коронавирус