петок, 16. април 2021. Вести денес: 69
home Кошарка

Урнебесно: Српски кошаркар „залутал“ во автобусот на Баерн, сите помислиле дека е новиот голман (ВИДЕО)

Урнебесно: Српски кошаркар „залутал“ во автобусот на Баерн, сите помислиле дека е новиот голман (ВИДЕО)

Баерн Минхен се обидува да го популаризира својот кошаркарски клуб, па ги искористи фудбалските ѕвезди за интересна реклама.

Кошаркаркот Владимир Лучиќ „залута“ во автобусот на фудбалерите, а Роберт Левандовски, Томас Милер, Тијаго Алкантара и Џошуа Кимих се прашуваа кој е двометрашот што седи на задните седишта?

 

View this post on Instagram

 

I guess I was tired ? @fcb_basketball @fcbayern

A post shared by Vladimir Lucic (@vladimirlucic11) on

Коронавирус