петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 18
home Кошарка

Урнебес: Кошаркар од радост го нокаутира – судијата (ВИДЕО)

Урнебес: Кошаркар од радост го нокаутира – судијата (ВИДЕО)

Пресметката во универзитетската лига во САД помеѓу Илиноис и Мичиген, која заврши со победа на Илиноис со 71-62, главна ѕвезда во тирумфот беше Кофи Кокбрн со дабл-дабл учинок од 19 поени и 10 скока, но и еден – нокаут.

Кокбрн после едно забивање се израдува, ама од невнимателност потоа го нокаутира судијата Луис Гарсијан, кого не го виде дека е зад него, па силно замавна со раката и го удри по главата. Судијата после нокаутот продолжил да го суди мечот, но само уште три минути, по што морал во соблекувална, па оттаму на прегледи во болница.

Коронавирус