четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 154
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

Во живо

Мицкоски и Мисајловски ја промовираат програмата во скопски Чаир

home Кошарка

Убиен таткото на познатиот НБА кошаркар

Убиен таткото на познатиот НБА кошаркар

Таткото на познатиот НБА кошаркар, Ричард Џеферсон, е убиен во престрелка во Лос Анџелес.

Инцидентот се случил додека тoj стоел пред една продавница, а непознато лице почнало да пука од автомобил во движење.

Ричард Џеферсон Постариот бил застрелан неколку пати, а за кусо време бил префрлен во болница каде им подлегнал на повредите.

Полицијата соопшти дека истрагата е во тек и оти не е познато дали 65-годишникот бил цел на нападот.

Парламентарни избори 2020