среда, 23. септември 2020. Вести денес: 132
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

home Кошарка

Трипл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Оклахома

Трипл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Оклахома

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс ја совладаа Оклахома со 112:107, најмногу по заслуга на Ентони Дејвис кој постигна 34 поени и Леброн Џејмс кој имаше троен ефект – 25 поени, 11 скокови и 10 асистенции.

За Лејкерс ова беше 12 победа сезонава по која се зацврстија на првото место во Западната конференција.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата одиграни ноќта меѓу вторник и среда:

Мемфис – Голден стејт 95:114
Њу Орлеанс – Портланд 115:104
Сакраменто – Феникс 120:116
ЛА лејкерс – Оклахома сити 112:107.

Коронавирус