вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Трипл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Чикаго

Трипл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Чикаго

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс го победија Чикаго булс на гостински терен со 118:112. Првата ѕвезда на „езерџиите“ Леброн Џејмс натпреварот го заврши со троен ефект, 30 поени, 11 асистенции и 10 скокови.

Резултати на другите НБА натпревари одиграни ноќта вторник кон среда:

Шарлот – Индијана 122:120
Кливленд – Бостон 113:119
Атланта – Сан Антонио 108:100
Оклахома сити – Орландо 102:94
Денвер – Мајами 109:89.

Лејкерс се водечки тим во Западната конференција со шест победи и само еден пораз, на Истокот Филаделфија и Бостон имаат биланс 5-1 (победи-порази).

Коронавирус