четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 91
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

home Кошарка

Трипл-дабл на Јокиќ во триумфот на Денвер над Филаделфија

Трипл-дабл на Јокиќ во триумфот на Денвер над Филаделфија

Предводени од српскиот центар Никола Јокиќ, екипата на Денвер забележа убедлива победа над Филаделифаија во еден од петте НБА дуели одиграни ноќта сабота кон недела. Јокиќ средбата ја заврши со 32 поена, 10 асистенции и 18 скока.

Резултати:

Њу Орлеанс – Сан Антонио 114:126
Мемфис – Индијана 106:103
Бостон – Голден Стејт 111:115
Денвер – Филаделфија 126:110
Портланд – Атланта 120:111.

Во Западната конференција води Голден Стејт со биланс 35-14 (победи-порази) пред Денвер кој има 33-15.

На Истокот прв е Милвоки со 35-12.

Парламентарни избори 2020