среда, 5. август 2020. Вести денес: 176
home Кошарка

Трипл-дабл на Јокиќ во поразот од Хјустон

Трипл-дабл на Јокиќ во поразот од Хјустон

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, оствари трипл-дабл во дуелот со Хјустон рокетс кој неговиот тим го загуби со 121:105.

Србинот мечот го заврши со 19 поени, 12 скокови и 10 асистенции за 34 минути поминати на теренот.

Во победничкиот тим најефикасни беа расел Вестбрук со 28 и Џејмс Харден со 27 поени.

Резултати на другите натпревар од НБА лигата играни ноќта среда кон четврток:
Детроит – Сакраменто 127:106
Орландо – Оклахома сити 114:120
Торонто – Филаделфија 107:95
Атланта – ЛА клиперс 102:95
Бостон – Мемфис 119:95
Мајами – Вашингтон 134:129 (по продолжение)
Њујорк – ЛА лејкерс 92:100
Чикаго – Минесота 117:110
Феникс – Индијана 87:112
Њу Орлеанс – Сан Антонио 117:121
Голден Стејт – Јута 96:129.

Коронавирус