понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 119
home Кошарка

Третнерот на кошаркарскиот клуб Партизан си поднесе оставка

Третнерот на кошаркарскиот клуб Партизан си поднесе оставка

Третнерот на кошаркарскиот клуб Партизан, Ненад Чанак, си поднесе оставка, непосредно по поразот од Задар во петото коло од АБА лигата.

За белградскиот клуб тоа беше петти пораз во низа.

– Се поздравив со играчите. Јас сум одговорен за петте порази во низа. Сега е време да дојде некој друг, истакна Чанак.

Тој го презеде Партизан минатата сезона во февруари и по пауза од четири години му го донесе на клубот првиот трофеј овојуваќи го Купот на Србија. За сега нема најави кој би можел да го наследи Чанак на тренерската функција.

loading...