недела, 19. септември 2021. Вести денес: 81
home Кошарка

Тренерот на Хјустон емотивно се „распадна“ на конференција (ВИДЕО)

Тренерот на Хјустон  емотивно се „распадна“ на конференција (ВИДЕО)

Хјустон Рокетс го забележа 20-от врзан пораз во сезоната, а тренерот Стивен Силас се распадна на прес-конференцијата по натпреварот!

Пред два дена славеше Оклахома, што беше 20-ти последователен пораз од „ракетите“. На почетокот на конференцијата, Силас пушти солза и едвај ја задржа присебноста и одговори на неколку прашања од новинарите.

По овој настан, бројни тренери во НБА го поддржаа, па Док Риверс, Стив Кер, Лук Волтон и Дон Нелсон му испратија пораки за поддршка.

И на крајот сето ова имаше ефект! Играчите дадоа се од себе и го добија натпреварот против Торонто следниот ден. Инаку, Хјустон има 12 победи и 30 порази.

Коронавирус