петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 80
home Кошарка

Тренерот на Барселона ја именува ЦСКА за фаворит во Евролигата

Тренерот на Барселона ја именува ЦСКА за фаворит во Евролигата

Тренерот на Барселона, Шарунас Јасикевичиус ја нарече ЦСКА фаворит во Евролигата во пресрет на мечот против црвено-сините во првото коло од шампионатот.

– Ако зборуваме за фаворити, тогаш сè е како вообичаено. Мора да ја започнеме сезоната против актуелниот шампион, ЦСКА. Овој тим секогаш мора да се почитува. Следен на списокот е Анадолу Ефес, кој водеше во регуларниот дел од сезоната, додека минатата сезона не беше запрена поради пандемијата. По нив следуваат Реал Мадрид и Милано, истакна Јасикевичиус.

Натпреварот Барселона – ЦСКА е закажан за вечер со почеток во 21 часот.

Коронавирус