сабота, 23. февруари 2019. Вести денес: 20
home Кошарка

ТРАГЕДИЈА: Почина млад кошаркар од регионот, прослави роденден и замина во смрт

ТРАГЕДИЈА: Почина млад кошаркар од регионот, прослави роденден и замина во смрт

Утринава се случила сообраќајна несреќа во која животот го загубил кошаркарскиот репрезентативец на Косово, Гасменд Синани.

Уште двајца се повредени од кои еден е во животна опасност.

Синани го славел својот роденден заедно со други кошаркарски репрезентативци на Косово. Утринава враќајки се од прославата направил собраќајка која завршила трагично.

Гасменд Синани бил пронајден мртов. Тој бил возен од неговиот соиграч Алтин Морина кој поминал неповреден.

Во колата биле уште двајца кошаркари на Косово, браќата Граните и Фисник Ругова. Фисник е сериозно повреден и се бори за живот, додека Граните е надор од животна опасност.