сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home Кошарка

Трагедија: Почина млад кошаркар, имаше само 27 години

Тој во 2006 година беше кадетски шампион на Србија и Црна Гора, потоа играл во Ниш до 2012 година.
Трагедија: Почина млад кошаркар, имаше само 27 години

Иван Јовановиќ, поранешен кошаркар на неколку познати клубови, почина на 27 – годишна возраст по долгата и тешка болест.

Роден е на 7 февруари 1990 во Љубљана. Тој во 2006 година беше кадетски шампион на Србија и Црна Гора, потоа играл во Ниш до 2012 година.

За жал, се разболел и ја изгуби битката за живот.

Погребот ќе се одржи денес на гробиштата во Ниш.

Коронавирус