четврток, 22. август 2019. Вести денес: 99
home Кошарка

Торонто го држи чекорот со Милвоки

Торонто го држи чекорот со Милвоки

Кошаркарите на Торонто репторс забележаа победа над Сакраменто на првиот од четирите натпревари во НБА-лигата одиграни ноќта меѓу вторник и среда.

За канадскиот тим ова беше 36 победа сезонава по која останува веднаш до лидерот на Истокот Милвоки.

Резултати:

Торонто – Сакраменто 120:105
Оклахома сити – Портланд 123:114
Далас – ЛА клиперс 106:98
Феникс – Минесота 91:118.