недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 84
home Кошарка

Торонто ги загуби први три натпревари во регуларниот дел од сезоната за прв пат по 15 години

Торонто ги загуби први три натпревари во регуларниот дел од сезоната за прв пат по 15 години

Екипата на Торонто загуби од Филаделфија (93:100) во ноќешниот натпревар од новата сезона во НБА лигата.

Овој пораз беше трет во трите натпревари од сезоната 2020/21 за канадскиот тим. „Репторс“ го бележат својот најлош старт во последните 15 години. Торонто последен пат започна со три последователни порази во 2005/06 година. Тогаш тимот загуби девет натпревари по ред.

Следниот натпревар на Торонто е на 1 јануари против Њујорк. (МИА)

Коронавирус