четврток, 5. август 2021. Вести денес: 169
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Кошарка

Томас стана играч на Бруклин

Томас стана играч на Бруклин

НБА клубот „Бруклин нетс“ го промовира својот нов кошаркар, Ленс Томас.

Двете страни потпишаа договор со важност до крајот на сезоната 2019/20.

Бруклин го донесе 32-годишниот Американец како замена користејќи го дополнителниот трансфер прозорец.

За потсетување, Томас се подготвуваше за оваа сезона во кампот за тренинзи на Нетс, но беше избркан на 18 октомври. (МИА)

Коронавирус