петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 131
home Кошарка

ТФТ Тафталиџе со пораз ја стартуваше втората фаза од БИБЛ

ТФТ Тафталиџе со пораз ја стартуваше втората фаза од БИБЛ

Koшаркарскиот клуб  ТФТ Скопје со пораз во започна вториот дел од БИБЛ лигата. Во „СРЦ Кале“ денес ТФТ доживеа пораз од бугарскиот Берое со 83:87.

Кај гостите најефикасен беше Џејмс Гавин со 18 поени и 6 асистенции, Николај Стојанов и Станислав Ваклинов се истакнаа со по 14 поени.

Кај ТФТ најефикасни беа Андерсон со 19, Херис со 18 и Хортон со 15 поени.

Коронавирус