четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

ТФТ без проблеми против Ангели за петти триумф во шампионатот

ТФТ без проблеми против Ангели за петти триумф во шампионатот

Кошаркарите на ТФТ од Скопје стигнаа до петтиот триумф оваа сезона откако рутински го совладаа градскиот ривал Ангели со 78-67.

Првото полувреме помина во егал, а домаќините иако беа фаворити на пауза заминаа само со предност од еден поен (29-28).

Сепак, разликата во квалитет дојде до израз во вториот дел во кој со добро тимот од Тафталиџе до крајот стигна до рутински триумф од 78-67.

Александар Костоски со 21 поен беше прво име во победничкиот табор, додека кај поразените Ајзеа Мендерсон заврши со 18 поени.

Коронавирус