вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 50
home Кошарка

Тешка повреда за Нуркиќ

Тешка повреда за Нуркиќ

Центарот на Портланд, Јусуф Нуркиќ претрпе сериозна повреда на натпреварот со Бруклин кој рано утрово заврши со победа на неговиот тим 148:144 по продолжение.

Нуркиќ во продолжението при еден доскок лошо стапна и заработи фрактура на левата нога.

До тој момент босанскиот кошаркар успеа да постигне 32 поени со 16 скока и беше најпродуктивниот играч на Портланд.

Победата на домашниот тим значи потврда на учеството во НБА плеј-офот.

Коронавирус