четврток, 22. август 2019. Вести денес: 99
home Кошарка

Тешка победа за Хјустон и покрај 61 поен на Харден

Тешка победа за Хјустон и покрај 61 поен на Харден

Екипата на Хјустон забележа победа на гостувањето кај Њујорк, во меч кој беше неизвесен до самиот крај. Предводник до триумфот на „ракетите“ беше Џејмс Харден со дабл-дабл остварување – 61 поен и 15 скока.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата играни ноќта меѓу среда и четврток:

Индијана – Торонто 110:106
Бостон – Кливленд 123:103
Бруклин – Орландо 114:110
Мајами – ЛА клиперс 99:111
Њујорк – Хјустон 110:114
Чикаго – Атланта 101:121
Мемфис – Шарлот 107:118
Њу Орлеанс – Детроит 94:98
Филаделфија – Сан Антонио 122:120
Јута – Денвер 114:108.