четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 70
home Кошарка

Теодосиќ во епизодата ” Каде е топката ? ” (ВИДЕО)

Теодосиќ во епизодата ” Каде е топката ? ” (ВИДЕО)

Српскиот кошаркарски репрезентативец Милош Теодосиќ уште еднаш покажа зошто важи за еден од најатрактивните кошаркари во Европа, по уште еден неверојатни потег во дресот на Виртус Болоња.

Настрада Канди кој не знаеше да се снајде, а приказната вели дека сеуште ја бара топката.

https://twitter.com/i/status/1358508864812023821

ЕУРО 2020

Македонија