сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 82
home Кошарка

Тензии и навреди пред натпревар: Навивачите на Црвена Ѕвезда удрија по Црногорците (ВИДЕО)

Тензии и навреди пред натпревар: Навивачите на Црвена Ѕвезда удрија по Црногорците (ВИДЕО)

Тензии пред  мечот од АБА лигата помеѓу Црвена Ѕвезда и Будуќност кој треба да го даде победникот во регионалната лига.

Кога црногорските кошаркари излегоа на загревање тие беа навредувани и удирани со ситни предмети.

Раководството на клубот одлучи дека нема услови за игра и дека е нарушена безбедноста во салата „Пионир“ и одлучи да ги врати во соблекувалната. Натпреварот, сепак, започна со големо задоцнување.

Коронавирус