среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Кошарка

Тејтум: Планирам да останам во Бостон многу долго

Тејтум: Планирам да останам во Бостон многу долго

Напаѓачот на Бостон селтикс, Џејсон Тејтум искажа желба за продолжување на договорот со клубот.

– Јас сум неверојатно благодарен на Селтикс и на градот Бостон за оваа можност. Го сакам овој град, организацијата и најдобрите фанови во НБА. Планирам да останам тука многу долго, рече Тејтум.

Според неофицијални информации, договорот е на пет години, време за кое играчот ќе заработи 195 милиони долари. (МИА)

Коронавирус