вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 137
home Кошарка

Стеф Кари се враќа во игра за мечот со Детроит

Стеф Кари се враќа во игра за мечот со Детроит

Бекот на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари ќе се врати во игра в сабота при посетата кај Детроит Пистонс, изјави тренерот на „воините“, Стив Кер.

Кари ги пропушти последните 10 натпревари поради повреда во препоните, што ја доби против Милвоки Бакс на 8 ноември.

Во отсуство на Кари, Голден Стејт загуби пет во последните 10 натпревари.

Коронавирус