среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 158
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Славниот кошаркар стана татко и веднаш го покажа синчето (ФОТО)

Славниот кошаркар стана татко и веднаш го покажа синчето (ФОТО)

Грчкиот кошаркар и член на „Милвоки Бакс“, Јанис Адетокунбо и неговата партнерка Мараја Ридлеспигер вчера станаа родители и го добија нивниот прв син.

Популарниот „Greek Freak“, преку неговиот официјален „Твитер“ профил, со фановите сподели фотографија од бебето и откри дека ќе се вика Лиам Чарлс, јави дописничката на МИА од Атина.

Бебето го доби името по татко му на Јанис, кој почина во септември 2017.