понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Славен кошаркар во изолација поради коронавирусот

Славен кошаркар во изолација поради коронавирусот

Мајк Џејмс, еден од најдобрите кошаркари на московска ЦСКА, се наоѓа во изолација поради коронавирусот.

– Мајк Џејмс е во карантин и под постојан надзор на нашите лекари, потврди Андреј Ватутин, претседател на „армејците“.

Американскиот плејмејкер беше на вечера со колегите од Локомотив од Кубан по нивниот меч против естонски Калев во регионалната ВТБ лига, чиј асистент тренер е заразен со Ковид-19. (МИА)

Коронавирус