недела, 31. мај 2020. Вести денес: 24
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Скандал во НБА: Се одржуваат забранетите тренинзи

Скандал во НБА: Се одржуваат забранетите тренинзи

Некои играчи од НБА спроведуваат тајни тренинзи во сали кои не ги дозволува лигата, објави „Њујорк тајмс“.

Изворот се повикува на еден од кошаркарите на клуб од Западната конференција, чие име не се соопштува.

Во моментов, ниту еден играч или клуб не смее да тренира во клупските бази или во која било спортска сала поради пандемијата на коронавирус. (МИА)

Коронавирус