четврток, 6. август 2020. Вести денес: 75
home Кошарка

Шоу на Јокиќ: Србинот наместо да асистира – го „нокаутираше“ противникот (ВИДЕО)

Шоу на Јокиќ: Србинот наместо да асистира – го „нокаутираше“ противникот (ВИДЕО)

Еден од најдобрите кошаркари на Денвер нагетс, српскиот кошаркар Никола Јокиќ беше во центар на внимание на подготвителниот меч на својот тим против екипата на Вашингтон визардс.

Србинот одигра солиден дуел и постигна 16 поени, седум скокови и седум асистенции, но имаше и осум загубени топки.

Сепак, еден негов потег ги насмеа сите во Америка. Тој се обиде да асистира атрактивно до негов соиграч, но топката заврши во лицето на противникот.

Коронавирус