среда, 12. август 2020. Вести денес: 160
home Кошарка

ШОК: Поранешниот кошаркар доби 10 месеци куќен притвор откако ги претепа сопругата и малолетната ќерка

ШОК: Поранешниот кошаркар доби 10 месеци куќен притвор откако ги претепа сопругата и малолетната ќерка

Поранешниот кошаркар Милан Гуровиќ, склучи договор со основното обвинителство со кој ја призна вината дека бил насилен кон жена му и ќерката, па доби казна од 10 месеци куќен притвор.

На Гуровиќ му е изречена и мерка забрана за доближување во следните шест месеци. Гуровиќ два дена беше во притвор, а потоа пуштен на слобода, со тоа што на себе има електронски уред за надзор и контрола дека нема да излезе од просториите во кои ќе ја служи казната.

Гуровиќ во вторникот ги претепал сопругата Тања (43) и ќерката Милица (16), а првичната изјава му беше дека бил нападнат од жена му, која е отечена во лицето поради ботоксот. Овој кошаркар имаше и забрана за влез во Хрватска, поради тетоважата со ликот на четничкиот водач Дража Михајловиќ.

Коронавирус