среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Шкупи сепак ќе игра во Првата кошаркарска лига

Шкупи сепак ќе игра во Првата кошаркарска лига

Во просториите на Македонската кошаркарска федерација денеска беа извлечени двојките за првото коло од претстојната натпреварувачка сезона во Првата лига.

Со едногласна одлука на Здружението на прволигаши прифатено е барањето на КК Шкупи за играње во Првата лига и покрај задоцнетата уплата на котизација, објави МКФ.

Двојки за 1.коло:

АВ Охрид – Работнички
Блокотехна – МЗТ Скопје Аеродром
Пелистер – Фени Индустри
Гостивар – Кожув
Вардар – Куманово

Слободен првата рунда е Шкупи.

Сезоната ќе почне на 6 октомври, а бранител на трофејот е Работнички.

Коронавирус