понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 127
home Кошарка

Серхио Родригез МВП во Евролигата за октомври

Серхио Родригез МВП во Евролигата за октомври

Кошаркарот на Олимпија Милано, Серхио Родригез го доби признанието за најкорисен играч во Евролигата во октомври.

Шпанецот до МВП наградата стигна со просек од 16,7 поени и 5,5 асистенции.

Милано ја започна сезоната со пораз, а потоа забележа победи на пет натпревари по ред.