среда, 28. септември 2022. Вести денес: 182
home Кошарка

Сашо Филиповски не е веќе тренер на К.К Партизан

Сашо Филиповски не е веќе тренер на К.К Партизан

Македонскиот тренер Сашо Филиповски повеќе не е тренер на  кошаркарскиот клуб Партизан. Тренерот и клубот спогодбено ја прекинаа соработката по серијата лоши резултати на белградскиот тим.

Партизан е во исчекување на најважниот дуел оваа сезона каде во рамките на Еврокупот, белграѓани играат против француската екипа Метрополитана.

Тимот на овој натпревар ќе го води Александар Матовиќ кој ќе биде в.д. тренер, а се очекува соопштение од Партизан дали тој ќе биде решение до крајот на сезоната, или ќе се бара нов стратег.

Коронавирус